
Osamu Suzuki 1930-2024
Suzuki Motor Corporation poinformowało, że w dniu 25 grudnia 2024 r. po długiej chorobie odszedł Osamu Suzuki, doradca senior w SMC. Był jednym z filarów i zarazem współtwórcą koncernu z Hamamatsu - „architektem kei-cars” tak popularnych na rynku japońskim, ale też jedną z najbardziej wpływowych postaci światowej motoryzacji, niezwykle ważną dla wszystkich związanych z istnieniem marki.
Osamu Suzuki urodził się 30 stycznia 1930 roku, a w 1953 ukończył wydział prawa Uniwersytetu Chuo. W Hamamatsu zaczął pracować w roku 1958 i szybko dał się poznać jako organizator. W listopadzie 1963 roku po raz pierwszy został mianowany na dyrektora, a następnie dyrektora zarządzającego, żeby w czerwcu 1978 objąć fotel prezydenta spółki, którą w 1990 roku przemianowano na Suzuki Motor Corporation. W roku 2000 Osamu Suzuki został jej prezesem. Uhonorowano go wieloma japońskimi i światowymi odznaczeniami (w tym m.in. japońskim Orderem Wschodzącego Słońca - Złotą i Srebrną Gwiazda), a w listopadzie 2002 roku znalazł się na liście najważniejszych nazwisk dla japońskiego przemysłu motoryzacyjnego – Japan Automobile Hall of Fame.

Polska premiera Suzuki e VITARA na Poznań Motor Show 2025
Pierwszy w pełni elektryczny samochód Suzuki, model e VITARA już w najbliższy czwartek 24 kwietnia 2025 roku pojawi się w Polsce.
Dowiedz się więcejSuzuki Marine Academy 2025 – na wodzie szkolimy aż do października!
Suzuki Marine Academy to inicjatywa spółki Suzuki Motor Poland, importera samochodów, motocykli oraz silników zaburtowych dedykowana klientom, którzy kupili bądź zamierzają wkrótce nabyć silnik zaburtowy marki z Hamamatsu.
Dowiedz się więcejŻyczenia od Suzuki Motor Poland
Niech Wielkanoc rozkwita radością i pogodą ducha. Dla wszystkich Was!
Dowiedz się więcejBEV Suzuki e VITARA przetestowany na torze Segula
Model e VITARA zadebiutował 4 listopada w Mediolanie. Jego produkcja rozpoczyna się w fabryce Suzuki Motor Gujarat w Indiach, a sprzedaż (w Europie, Indiach i w Japonii) rusza jesienią 2025 r. Samochód właśnie przetestowali pierwsi dziennikarze.
Dowiedz się więcej